צרו קשר

באזל - Basel

באזל - Basel

באזל (או בזל) אינה חלק מהאזור המכונה "היער השחור", אלא שוכנת דרומית לו והיא אחת מהערים המרכזיות באזור.

אלו מאתנו שיטוסו לאזור היער השחור בחברת איזיג'ט ינחתו ביורואירפורט אשר נקרא גם שדה התעופה של באזל-מולוז-פרייבורג. לא לחינם העיר הראשונה בשמו של השדה היא באזל, היא העיר שהתחבורה אליה מהשדה היא הנוחה ביותר: בעוד שאוטובוס לפרייבורג עולה כ-20 יורו, נסיעה באוטובוס לבאזל עולה כ-4 יורו.

חשוב לציין שבשוויץ לא משתמשים ביורו אלא בפרנק שוויצרי (CHF) ושהיא יקרה בצורה משמעותית ממדינות אחרות באזור. אם בכוונתכם לתדלק את הרכב השכור לפני החזרתו לדלפק ההשכרה עצתנו היא שתעשו זאת בצרפת או בגרמניה שבהן מחירי הדלק נמוכים משמעותית מאשר בשוויץ.


אז תכל'ס, מה יש לנו לחפש בבאזל?

נתחיל בכך שבאזל היא עיר יפייפיה עם היסטוריה של יותר מ-2,000 שנה, במרכז העיר באזל שוכנת קתדרלה עתיקה והרחובות שמובילים אליה מרהיבים ביופיים (ומרהיבים גם בתלילותם). בבאזל ישנם מוזיאונים המציגים תערוכות קלאסיות לצד מוזיאונים המציגים אמנות עכשווית. אחד הדברים שאפשר לעשות בבאזל הוא לקנות בכיכר השוק מוצרים לפיקניק ולהצטרף למקומיים הרבים שיושבים לאכול את ארוחת הצהריים על אחת מגדת הריין.

באזל היא עיר מרכזית גם לציונות: בשנת 1897 התכנס בה הקונגרס הציוני הראשון שבסיומו כתב הרצל ביומנו: "בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים". הקונגרס הציוני התכנס בעיר עוד תשע פעמים והכינוס המשמעותי ביותר מבניהם נערך ב-1946 והיה הכינוס הראשון לאחר השואה.

אם אתם מגיעים לאזור באזל מומלץ להשקיע לפחות יום אחד מהטיול וליהנות מהאטרקציות שהעיר מציעה.

אטרקציות בבאזל:

  • הקתדרלה של באזל תוכלו להתרשם מהקתדרלה העתיקה של העיר שבנייתה החלה במאה ה-11 ונמשכה כ-400 שנים, לטפס על אחד ממגדליה (על הנמוך מבניהם שגובהו רק 62 מטר) ולהתפעל מיופיה של העיר ושל האזור, בימים בהירים הנוף הנשקף מהמגדל כולל את חלקו הדרומי של היער השחור ואת חלקו הדרומי של חבל אלזס. העלייה למגדל כרוכה בתשלום ונעשית רק בליווי של איש צוות מטעם הקתדרלה.

  • כיכר השוק של באזל (Marktplatz) בכיכר המרכזית של העיר העתיקה של באזל תוכלו לקנות פירות, ירקות, פרחים, לחמים ומאפים טריים. השוק פעיל בכל ימות השבוע למעט ראשון (בכל זאת נוצרים), אך בשבת השוק ססגוני יותר ויש בו מבחר גדול יותר של מוצרים. אם כבר הגעתם לכיכר השוק של באזל תוכלו ללגום כוס קפה או תה באחד מבתי הקפה העתיקים של העיר: Cafe Confiserie Schiesser זהו בית קפה וחנות ממתקים שפועל מאז 1870 ומעבר לקפה טוב, מאפים מצוינים ושוקולדים טעימים וממכרים מוכר גם אווירה של מוסד ותיק ומכובד.

  • בניין העירייה של באזל – Rathaus Basel בניין העירייה של באזל משמש גם בימים אלו כמקום מושבה של ממשלת הקנטון של באזל אשר משמשת גם כמועצת העיר באזל. בניין העירייה נמצא בסמוך לכיכר השוק, הבניין הוקם במאה ה-16 וחגג באוגוסט 2014 את יום הולדתו ה-500. היות והבניין עדיין משמש כמקום מושבה של ממשלת הקנטון ומועצת העיר באזל, לא ניתן לסייר בו בחופשיות, במהלך ימי השבוע למעט יום ראשון (בכל זאת נוצרים) ניתן, תמורת תשלום של חמישה פרנק להיכנס לחצר הפנימית של בניין העירייה, בימי שבת ניתן להצטרף לסיור מאורגן בבניין העירייה של באזל.

  • אמנות בבאזל יש מגוון רחב של מוזיאונים, החל ממוזיאונים המציגים אמנות עתיקה ממצרים ומסופותמיה ועד מוזיאונים לאמנות עכשווית אשר מציגים אמנות מהמאה ה-20 וה-21.

  • הפסטיבל של באזל (Fasnacht) בבאזל נערך בכל שנה פסטיבל של שלושה ימים רצופים, הפסטיבל נקרא Fasnacht מתחיל ביום שני ב-04:00 בבוקר ומסתיים ביום רביעי. הפסטיבל קשור למסורת קתולית (בדיוק כמו הקרנבל בברזיל) ומתקיים טרם הצום שלפני חג הפסחא. לפסטיבל אין תאריך קבוע והוא יכול להתקיים בין תחילת פברואר לסוף מרץ. בשנת 2016 יחל הקרנבל ביום שני ה-16 בפברואר.

אילו הטבות מעניק לנו כרטיס היער השחור בבאזל?

כרטיס היער השחור מוגבל לאיזור היער השחור ואינו תקף בבאזל

היער השחור - קישורים שימושיים

קבלו כמה קישורים שיכולים לעזור לכם...עמוד הבית - מטיילים ביער השחור | כרטיס היער השחור | התמצאות ביער השחור | דרום היער השחור | מרכז היער השחור | צפון היער השחור | תנאי שימוש באתר