צרו קשר

המפל הנסתר – מפל בורגבך

מסלול טיול חביב ביותר

המפל הנסתר – מפל בורגבך


מפל בורגבך הוא מפל יפהפה שבו המים נופלים ללא הפרעה מגובה של כ-32 מטר.

את שם המפל לא תמצאו ברוב מדריכי הטיולים או בפורומים באינטרנט כיוון שהרבה מטיילים שמגיעים לאזור היער השחור מסתפקים בהצטופפות במפלים המוכרים יותר של היער השחור, הלוא הם המפלים בטריברג.

אם אתם מעוניינים בחצי יום של טיול בחיק הטבע, אנו ממליצים על מסלול הליכה מעגלי של כ-2.5 ק"מ. זהו מסלול הליכה קליל ונעים (כן, יש קצת עליות) שבמהלכו אנו מגיעים לאחד המפלים היפים שנמצאים באזור היער השחור. ההליכה במסלול אינה קשה במיוחד ומתאימה גם למשפחות עם ילדים.


ראשית, איפה נמצא מפל בורגבך?

מפל בורגבך נמצא כ-3.5 ק"מ מדרום לעיירה באד-ריפולזדאו שממוקמת בחלקו המרכזי של היער השחור.

כדי להגיע לנקודת ההתחלה של המסלול עליכם לנסוע מהעיירה באד-ריפולזדאו לכיוון דרום על כביש L96 (נסיעה של מספר קילומטרים) עד שתראו פנייה ימינה עם שלט שמוביל למפל. זוהי נקודת ההתחלה של המסלול, פה תוכלו להחנות את הרכב במגרש החנייה ולהתארגן להליכה הנעימה.

אם אתם לא מעוניינים להתברבר בדרך אז אלו הקואורדינטות שצריך להכניס ל-GPS:

  • גיאוגרפיות: 48.412982 N 8.328594 E
  • קואורדינטות UTM: 32U 450317 5362420

מסלול ההליכה למפל בורגבך

המסלול מתחיל בהליכה דרומה, במקביל לנהר בשם Wolf. בשלב זה המסלול מתעקל לכיוון דרום מזרח, הקפידו ללכת בעקבות השילוט. לאחר קילומטר של הליכה יחל טיפוס במדרגות ואז גם תתחילו לשמוע את רעש המים הנופלים במפל, עוד כמה צעדים ואתם מגיעים לתחתיתו.

לאחר ההגעה לתחתית המפל זה הזמן להיכנע לאווירה המקסימה ולתת לרעש המים הנופלים מגובה רב כל כך להרגיע את החושים.

יש שטוענים שזהו המפל היפה ביותר באזור היער השחור כיוון שהמים נופלים לגובה של כ-32 מטר ללא הפרעות.

בדרכנו חזרה למגרש החנייה נוכל, במידה ויש לנו כוח ורצון, לטפס לנקודת תצפית שממנה אפשר לראות את האזור, אנו ממליצים בחום לעלות לנקודת התצפית.

לאחר הירידה מנקודת התצפית ישנה הליכה של פחות מחצי ק"מ עד למגרש החנייה שבו השארתם את המכונית.

סרטונים

מפל בורגבך:היער השחור - קישורים שימושיים

קבלו כמה קישורים שיכולים לעזור לכם...עמוד הבית - מטיילים ביער השחור | כרטיס היער השחור | התמצאות ביער השחור | דרום היער השחור | מרכז היער השחור | צפון היער השחור | תנאי שימוש באתר