צרו קשר

נהיגה בכבישי היער השחור

שומרים על המהירות המותרת

נהיגה והשכרת רכב ביער השחור


מאמר זה עוסק בנהיגה בכבישי היער השחור, קראו אותו בתשומת לב כי הוא יחסוך לכם כסף ועגמת נפש.

בדף זה ריכזנו את הנקודות שאליהן צריך לשים לב בשלב השכרת הרכב ובמהלך הנהיגה בכבישי היער השחור.

זמן החופשה שלנו באזור היער השחור הוא יקר ולכן כדי להספיק לבקר בכל המקומות שמעניינים אותנו רובנו נשכור רכב. יש מגוון חברות להשכרת רכב וגם חברות התעופה ינסו לשכנע אתכם לשכור דרכן. קחו בחשבון שלא תמיד ההצעה הכי זולה שתקבלו תהיה משתלמת כיוון שאינה כוללת משתנים שונים (ביטוח, הגבלת קילומטראז' ועוד) שאותם נפרט בדף זה.

שלב ראשון - השכרת רכב

 • בדקו האם הצעת המחיר כוללת ביטוח
  ברגע שהתחלתם לברר עלויות של השכרת רכב ביער השחור ודאו שההצעות שמופיעות באתר כוללות ביטוח (ואם כן אז באיזו רמה) או לא. במידה וההצעה אינה כוללת ביטוח קחו בחשבון שיהיה צורך להוסיף תשלום נוסף ברגע קבלת הרכב.

  אחת מהדרכים של חברות השכרת הרכב "להוזיל" את ההצעה היא להוריד את מרכיב הביטוח ואז מתקבל הרושם שקיבלתם את ההצעה המשתלמת ביותר. כפי שכולם יודעים, לנסוע ללא ביטוח זה לא חכם בכלל.

  העצה שלנו: ודאו שיש ביטוח לפחות ברמה הבסיסית, במידה ואין שלמו תוספת - אל תסעו בלי ביטוח!

 • בררו האם יש הגבלת קילומטראז'
  רוב חברות ההשכרה אינן מגבילות את הקילומטראז'. יש חברות שנותנות הצעה נמוכה עם הגבלה של קילומטראז' ובמידה ותחרגו מהמסגרת שהוקצתה תאלצו לשלם תוספת.

  העצה שלנו: בררו במעמד ההזמנה האם יש הגבלת קילומטראז' ומה העלות עבור חריגה ממנה.

 • הכינו מסגרת לחסימה בכרטיס האשראי
  מעבר לעלות השכרת הרכב, כל חברות ההשכרה משריינות סכום נוסף על מסגרת כרטיס האשראי שלכם (בסביבות 100 יורו ליום השכרה).

  שימו לב! זה לא משנה כמה כסף יש לכם בחשבון הבנק, אם מסגרת האשראי מוצתה אז לא תוכלו לשלם בכרטיס בשופינג, בסופר בתחנות דלק וכו'.

  כדי שלא תיתקעו באמצע שופינג או ללא אפשרות לקנות מצרכים בסופר אנו ממליצים להזמין את הרכב באמצעות כרטיס אשראי משני, כזה ששוכב בארנק ולא תמיד משתמשים בו (והרי לכולנו יש כזה). בצורה זו נוכל להיות בטוחים שמסגרת האשראי בכרטיס העיקרי שלנו אינה חסומה ושנוכל לקנות את הדברים שאנו רוצים.

  העצה שלנו: הכינו מראש כרטיס אשראי שעליו תתבצע החסימה ובצעו את ההזמנה על כרטיס זה.

 • סגרו פינה – הכינו רישיון נהיגה בינלאומי
  לא מעט אנרגיות מתבזבזות בפורומים בנושא היער השחור ובפייסבוק במטרה להבין אם יש צורך ברישיון נהיגה בינ"ל או לא. חברים, חסכו את האנרגיה ושמרו על ראש שקט - הוציאו רישיון נהיגה בינ"ל. עלות הרישיון היא אפסית ביחס להוצאות של הטיול.

 • נהג נוסף
  ברוב חברות ההשכרה, הנהג שבשמו בוצעה ההזמנה הוא הנהג היחיד אשר מורשה לנהוג על הרכב (אל תתחכמו, הביטוח לא יתפוס במידה ומישהו אחר נוהג).

  העצה שלנו: אם אתם מעוניינים שיהיה מישהו נוסף שיוכל לנהוג ברכב ציינו זאת ברגע ההזמנה ושלמו את הסכום הנוסף.

 • לפני היציאה ממגרש ההשכרה
  לפני שיוצאים לדרך בדקו מסביב לרכב שאין מכות/שריטות או כל נזק אחר שחברת ההשכרה יכולה לגלגל עליכם. חברת ההשכרה תשמח לחייב אתכם על נזק אפילו אם לא אתם גרמתם לו. במידה ויש נזק שלא צוין בטופס ההשכרה, הזמינו את נציג החברה ודרשו ממנו שיציין זאת.

  העצה שלנו: קחו כמה דקות להבין את היכולות של הרכב: כוונו את המראות, בדקו כיצד מפעילים את ה-Cruise Control, איך מפעילים את האורות, הווישרים, הרדיו וכו'. חבל שתצטרכו לעשות את הדברים הללו תוך כדי נהיגה בכבישים פתלתלים.

 • GPS
  כדאי שיהיה ברכב GPS כיוון שהוא חוסך לנו לא מעט זמן (והרי זמן החופשה שלנו הוא יקר) והתברברות. עלות הוספת ה-GPS אינה גבוהה ולכן היחס עלות-תועלת נוטה לכיוון התועלת. לפני שיוצאים לדרך הזינו את כתובת מקום החזרת הרכב ל-GPS וככה הוא יישמר לכם בזיכרון. על כל מקרה, רשמו אותה גם על דף נייר.

  שפת ה-GPS לרוב תהיה גרמנית או צרפתית, שנו אותה לאנגלית (אם אינכם מצליחים בקשו מנציג חברת ההשכרה לעשות זאת). את ההוראות של ה-GPS תצטרכו להבין בצורה ברורה ולכן גם אם אתם מבינים קצת גרמנית או צרפתית, שנו את השפה לאנגלית.

  כמובן שיש פתרונות נוספים לניווט בכבישי היער השחור כמו הורדת מפות לטלפון או רכישת ספר כבישים באחת מתחנות הדלק.

 • בררו היכן תחנת הדלק הקרובה
  לרוב, אנו נקבל מיכל דלק מלא ונידרש להחזיר אותו מלא. במידה ולא נחזיר מיכל מלא יחייבו אותנו בעלות גבוהה יותר עבור כל ליטר דלק שיכנס למיכל.

  העצה שלנו: בררו היכן תחנת הדלק הקרובה ביותר למגרש ההחזרה ומלאו דלק לפני שאתם מחזירים את הרכב.

 • מדבקה לכבישים ראשיים בשוויץ ואוסטריה

  כדי לנסוע בכבישים ראשיים בשוויץ ואוסטריה יש צורך במדבקה שנתית. במידה ושכרתם את הרכב במדינות אלו אז הרכב יבוא עם המדבקה, במידה ושכרתם בצרפת או בגרמניה אז לרוב, הרכב יבוא ללא המדבקה.

  את המדבקה ניתן לקנות בחנויות נוחות (העלות היא בסביבות 40 יורו). במידה ותיתפסו נוהגים בכביש מהיר ללא המדבקה תאלצו לשלם דוח - לא נעים.

  שימו לב! למפלי הריין ולאטרקציות נוספות באזור ניתן להגיע ללא שימוש בכבישים מהירים.

 • לנוהגים בחורף
  ודאו שהרכב מצויד בצמיגי שלג, אלו צמיגים שאחיזת הכביש שלהם טובה יותר ויאפשרו לכם נסיעה בטוחה יותר על כבישים שהצטבר עליהם שלג.

  שימו לב! לא מומלץ לנסוע בכבישים שלא עברה עליהם מפלסת אך אם אתם חייבים לעשות זאת, וודאו שיש לכם צמיגי חורף.

  בגרמניה ושוויץ צמיגי חורף כלולים בעלות ההזמנה ואילו בצרפת לא. במידה ואתם משכירים את הרכב בצרפת ואתם מעוניינים בצמיגי חורף, תצטרכו להוסיף תשלום נוסף.

  בכל רכב עם צמיגי חורף יש גם שרשראות במידה ותצטרכו לנסוע על משטח חלק. עשו לעצמכם טובה, השתמשו בשיקול דעת והימנעו משימוש בהן.


שלב שני - נהיגה בכבישי היער השחור


 • שמרו על המהירות המותרת!
  העצה הטובה ביותר שאנו יכולים לתת לכם היא: שמרו על המהירות המותרת. בכבישי היער השחור יש שילוט ברור מאוד לגבי המהירות המותרת, במידה ותעברו אותה יש סיכוי שיצלמו אתכם.

  הנקודה הקריטית ביותר היא הכניסה לעיירות הקטנות, לרוב מהירות הנסיעה המותרת תהיה 30 קמ"ש בתוך העיירות ובהרבה מהן יש מצלמות מהירות שישמחו לצלם אתכם ולשלוח את הקנס לחברת ההשכרה.

  שימו לב! אם התמרור מורה על 30 קמ"ש אז המהירות המותרת היא 30 קמ"ש (אם תסעו מעל למהירות זו תצולמו).

  מעבר למצלמות המהירות, יש גם לא מעט מצלמות רמזור. שימו לב לרמזורים ואל תעברו באדום או בצהוב.

 • נהגו לפי תנאי הדרך ולפי התחושה שלכם
  אל תחששו לנסוע קצת יותר לאט בכבישים מפותלים. גם אם יש מאחוריכם רכבת של רכבים, אל תחששו מהאטה של התנועה וגם אם הנודניק מאחוריכם מאותת לכם עם האורות.

  המטרה היא לסיים את החופשה בריאים ושלמים ובלי נזק לנפש או לרכוש ולכן אם אינכם חשים בטוחים, אל תהססו להאט את התנועה. במידה ואתם חשים שהצטברו מאחוריכם הרבה רכבים, תוכלו לעצור במפרץ בצד הדרך ולתת לרכבים אחרים לעבור אתכם.

 • נהיגה בכביש המהיר
  אם יש לכם מרחק רב שאתם צריכים לנסוע אז נסיעה בכביש המהיר היא הפתרון הנכון ביותר. ברוב הקטעים של האוטוסטרדה אין הגבלת מהירות (יעקפו אתכם טייסים על 180 או 200 קמ"ש).

  שימו לב שלפעמים המהירות המותרת יורדת ל-120 קמ"ש - שמרו עליה.

 • קחו בחשבון תוספת של 10-15 אחוז בזמן הנסיעה
  המציאות לא תמיד מתאימה את עצמה לתכניות שלנו ותמיד יש עיכובים. כאשר אתם מתכננים את זמן הנסיעה ממקום למקום הוסיפו 10-15 אחוז יותר בזמן הנסיעה.

  תמיד יעלה צורך לעצור פתאום לשירותים או שיש מאפייה ממש נחמדה שממש עושה חשק לקפה ומאפה.

 • חנייה
  לחטוף דוח חנייה יכול לבאס את הטיול כולו, ברוב העיירות יש חניונים מוסדרים שבהם התשלום מתבצע בסיום החנייה. העלות אינה גבוהה והשקט הנפשי שווה את התשלום.

  ישנם מקומות שבהם מותר לחנות חינם עד שעתיים, במקומות אלו תצטרכו להוציא את שעון הקרטון שנמצא באוטו, לעדכן את השעה שבה חניתם ולחזור לאוטו לפני תום הזמן.

  אם יש לכם ספק בנוגע למקום החנייה – שאלו את המקומיים. במידה ולא ברור לכם, אל תחנו שם.


סרטונים

נהיגה בכבישי היער השחורהשכרת רכב - מידע שימושי:קישורים שימושיים

קבלו כמה קישורים שיכולים לעזור לכם...


היער השחור - שאלות נפוצות

רוב חברות ההשכרה יאפשרו החזרה של הרכב במדינה אחרת אבל יגבו מכם תשלום משמעותי עבור זה, מדובר על סכום משמעותי וחלק מחברות ההשכרה גובות יותר מ-200 יורו עבור שירות זה. עצה שלנו: החזירו את הרכב במדינה שבה שכרתם אותו והימנעו מתשלומים מיותרים.


עמוד הבית - מטיילים ביער השחור | כרטיס היער השחור | התמצאות ביער השחור | דרום היער השחור | מרכז היער השחור | צפון היער השחור | תנאי שימוש באתר