צרו קשר

פרייבורג | Freiburg

פנינת היער השחור

פרייבורג


פרייבורג, שנמצאת בדרום היער השחור ידועה גם כ"פנינת היער השחור" וכבירת האזור. העיר פרייבורג ידועה כעיר אוניברסיטאית שלווה ורגועה. העובדה שפרייבורג מקושרת היטב בכבישים וברכבות תורמת לכך שהגישה ממנה ליעדים אחרים ברחבי מרכז אירופה נוחה מאוד.

הגישה למרכז העיר של פרייבורג (העיר העתיקה Altstadt) עם רכב היא די נוחה וישנם לא מעט חניונים בתשלום שבהם נוכל להחנות את הרכב.

אפשרות אחרת היא להחנות את הרכב באחד מהחניונים בפאתי העיר (חניוני חנה וסע) ולקחת את החשמלית למרכז העיר.

במידה ובחרתם להשתמש בחשמלית תצטרכו לקנות את הכרטיס מראש ולתקף אותו כשאתם נכנסים לרכבת, אם תיתפסו ללא כרטיס בתוקף אתם צפויים לקנס של 40 יורו ולזימון לבית משפט.

אפשרות נוספת להתניידות בפרייבורג היא באמצעות אופניים. העיר מרושתת בשבילי אופניים רבים ורוכבי האופניים מקבלים קדימות ביחס לרכבים בהרבה מקומות. עיריית פרייבורג מתחשבת ברוכבי האופניים ואפילו הקימה עבורם חניון ליד תחנת הרכבת של העיר.

אם בחרתם לדווש ברחובותיה הציוריים של פרייבורג כמו מקומיים, ישנם הרבה מקומות שבהם תוכלו לשכור אופניים אך הכי כדאי לעשות זאת ליד תחנת הרכבת של העיר.

סרטונים

מידע כללי על פרייבורג:טיפוס על השלוסברג:השאווינסלנד - צופה על המדינה:מוקדי עניין בפרייבורג

 • הקתדרלה של פרייבורג (Freiburger Münster)
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • זוהי כנסייה עתיקה שבנייתה החלה בסביבות שנת 1200 והסתיימה בשנת 1513, היות והבנייה ארכה יותר מ-300 שנה, בכנסייה בנוייה בשני סגנונות בנייה עיקריים: רומנסקי וגותי.

  בשלב הראשון לבנייתה נבנתה הכנסייה בסגנון רומנסקי, סגנון המתאפיין בקירות עבים ובחלונות מועטים אשר מעניק תחושה של מבצר. בשלב השני לבנייתה נבנתה הכנסייה בסגנון גותי, סגנון אשר מתאפיין ביצירה של חללים גדולים ומוארים באור טבעי ובשאיפה לגובה.

  הצריח של הקתדרלה של פרייבורג מתנשא לגובה של 116 מטר והיווה (ועדיין מהווה) מקור גאווה לתושבי העיר. בדומה לתחרות שקיימת היום היכן ממוקם גורד השחקים הגבוה ביותר, בעבר התקיימה תחרות דומה לגבי גובה הצריחים: עיר שבה היה צריח גבוה נהנתה מיוקרה.

  הכנסייה היוותה מקור גאווה לתושבי פרייבורג כיוון שהיא הייתה בבעלותם ולא בבעלות הכנסייה הקתולית, רק בשנת 1827 הכירה הכנסייה הקתולית בפרייבורג כבישופות ושלחה הגמון שישב בעיר ובכך, יותר מ-300 שנה לאחר שהושלמה בנייתה, קיבלה הכנסייה של פרייבורג מעמד של קתדרלה.

  הקתדרלה חשובה לתושבי העיר ובסוף המאה ה-19 הוקמה בעיר אגודה שמנתה 4,000 חברים בשם Münsterbauverein Association, אגודה זו דאגה ועדיין דואגת לטפל בכל הנושאים הקשורים בקתדרלה ובין השאר מתעסקת בדברים כמו שימור, מחקר היסטורי ויחסי ציבור.

 • טיפוס לראש מגדל הפעמונים של קתדרלת פרייבורג
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • אחת האטרקציות שיש במרכז העיר של פרייבורג היא טיפוס לראש מגדל הפעמונים של הקתדרלה (Freiburger Munster Turm). הטיפוס דורש מאמץ פיזי מסוים ועולה כמה יורו אבל בהחלט שווה את שניהם. ההמלצה שלי היא לטפס לראש המגדל ביום שישי שבו מתקיים שוק בכיכר שליד הכנסייה.

  הדרך לראש המגדל היא בגרם מדרגות צר ומתפתל וכדי להגיע לראש המגדל צריך לטפס 209 מדרגות. הטיפוס מתחיל בגרם מדרגות חשוך יחסית אך כל כמה עשרות מדרגות יש חלון שעוזר לנו לראות כמה התקדמנו ולהסתכל על כיכר השוק שתחתינו.

  הטיפוס לראש מגדל הפעמון אינו חינמי והוא עולה כ-4 יורו למבוגר ו-2 יורו לילד, תוכלו לרכוש כרטיס משפחתי ב-10 יורו (עבור 2 מבוגרים וילדים עד גיל 18). התשלום אינו מתבצע בתחילת הטיפוס במדרגות אלא רק בשלב יותר מתקדם כאשר טיפסתם כבר לא מעט מדרגות, בשלב הזה תוכלו לרכוש גם מזכרות מפרייבורג.

  הטיפוס אינו קשה במיוחד ומתאים למבוגרים ולילדים, יש להפעיל שיקול דעת כיוון שלא לכל אורך הדרך יש מעקה בטיחות מה שדורש מאיתנו הענקת תשומת לב מוגברת לילדים (אין סכנה אבל כדאי להיות ערניים).

  בדרך לראש המגדל נוכל לראות את פעמוני הכנסייה המרשימים (שלכל אחד מהם שם משלו כמובן). לאחר ההגעה לראש המגדל נוכל ליהנות מנוף מדהים ב-360 מעלות שכולל את מרכז העיר של פרייבורג, את כיכר השוק, את רכס הרי הווז' הצרפתיים, את השוואבנטור והמרטינסטור ואם נביט במעלה ההר נוכל לראות גם את השלוסברג טורם שנמצא על ראש השלוסברג.

  שעות פתיחה
  תוכלו לטפס לראש המגדל בימים שלישי, רביעי, חמישי ושבת בין השעות 10:00 בבוקר ל-16:00 אחה"צ. בימי ראשון ושישי שעות הפתיחה הן: 13:00 בצהריים עד 16:00 אחה"צ. בימי שני המגדל סגור למבקרים.

  לסיכום, אטרקציה חביבה מאוד והטיפוס לראש המגדל משתלם לחלוטין הן מבחינת המאמץ והן מבחינת התשלום.
  תוכלו לברר מהן שעות הביקור והאם ניתן לטפס על מגדל הפעמונים באתר הקתדרלה של פרייבורג

 • אבני הנגף - Stolpersteine
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • בדומה לערים אחרות בגרמניה גם בפרייבורג ישנן "אבני נגף" אבני זיכרון שנועדו להנציח את תושבי העיר אשר נספו בשואה.

  באוקטובר 1940 נעצרו כ-350 יהודים שחיו בפרייבורג וגורשו למחנה הריכוז גורס (Gurs) שבצרפת שם מתו חלקם ממחלות, רעב ועינויים. אלו שהצליחו להתגבר של התנאים הקשים בגורס נשלחו ביולי 1942 לאושוויץ ולמיידאנק שם נספו.

  אבני הזיכרון שקועות במדרכה מול חלק מבתי היהודים שגורשו מהעיר ומציינות את פרטיו של בעל הבית: שמו, שנת לידתו, מתי גורש ומה עלה בגורלו.

  בנוסף להנצחה הפרטית, בחזית תחנת הרכבת של פרייבורג ישנו שלט המצביע לכיוון העיר גורס ובו מצוין המרחק בין פרייבורג לגורס: 1,027 ק"מ. זהו שלט ההנצחה לתושביה היהודיים של פרייבורג שגורשו מהעיר ולא שבו אליה.

 • באשלה (Bächle)
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • אלו הן תעלות מים החוצות את פרייבורג העתיקה, תעלות המים ניזונות ממי הנהר דרייסם (Dreisam) שזורם באזור העיר פרייבורג. תעלות מים אלו נבנו במהלך ימי הביניים (יש הטוענים שעוד לפני שהוקמה העיר בשנת 1120) כדי לספק מים לתושבי העיר. המים שבהם השתמשו התושבים לצרכים שונים: היגיינה, השקיית בעלי חיים, פינוי שפכים ועוד, הוזרמו לשדות וסייעו בדישון הקרקע.

  תעלות המים שזרמו ברחבי פרייבורג העתיקה סייעו לכבאי העיר בכיבוי שריפות ובמאה ה-17 הפכו תעלות אלו לחלק מתקנות הבטיחות באש של העיר.

  אמונה רווחת בקרב תושבי פרייבורג היא שאם הרמתם את הראש כדי להתפעל מיופיים של בנייני העיר ודרכתם בטעות בתוך אחת מתעלות המים, אתם צפויים להינשא לאחד מבני/בנות העיר.

 • מבשלת הבירה Martin’s Bräu
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • אם אתם רוצים לחוות את פרייבורג כמו מקומיים, אתם מוזמנים לבקר במתחם מבשלת הבירה Martin’s Bräu. שנמצא ממש במרכז העיר.

  בשעות היום המתחם כולל מגוון רחב (מאוד!) של דוכני אוכל שבכל אחד מהם תוכלו לרכוש את המנה הרצויה ולאכול אותה בשולחנות משותפים.

  האוכל בדוכנים נע בין אוכל מקומי, אוכל מזרח אסייתי (סיני, הודי), סטייקים ארגנטינאים, איטלקי, אוכל מזרח תיכוני וכמובן שיש גם מנות צמחוניות.

  הביקור במתחם לא מתאים לילדים קטנים כיוון שבשעות מסוימות הוא עמוס וצפוף אבל הוא בהחלט מומלץ למשפחות עם ילדים קצת יותר גדולים.

  בשעות הערב המבשלה נפתחת ובה תוכלו ללגום מן התוצרת המקומית המשובחת ולאכול ארוחת ערב עשירה אשר כוללת מגוון מנות מקומית (בעיקר מנות בשריות).

  עלות ארוחת ערב עתירת בירה במבשלה אינה יקרה והיא תנוע סביב (אל תתפסו אותנו במילה) 20 יורו.

  בקיצור, חבל על הזמן, בין אם זה לארוחת צהריים ובין אם לארוחת ערב אנחנו ממליצים שתקחו את עצמכם למבשלת מרטינ'ס ברו שנמצאת ממש במרכז העיר של פרייבורג.
  לאתר המבשלה...

 • שערי פרייבורג העתיקה: שוואבנטור (Schwabentor)
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • זהו אחד מהשערים של פרייבורג העתיקה, משמעות השם היא השער השוואבי (חבל שוואביה הוא חבל תרבותי היסטורי, שהיה קיים בעבר אך אין לו קיום פוליטי היום). לא ברור מתי נבנה השער אך ההשערה היא שמדובר באמצע המאה ה-13.

  אנשי פרייבורג תמיד היו גאים בכך שהם אנשים חופשיים והסיפור מאחורי שמו של השער הוא אחד המיתוסים שנועדו לחזק ולהתגאות בתפישה זו.

  הסיפור מאחורי שמו של השער הוא שסוחר עשיר מחבל שוואביה (שבעבר גבל באזור פרייבורג) שמע על יופייה של העיר פרייבורג והחליט לקנות אותה. הסוחר גייס את כל ממונו, רכש בעזרתו שתי חביות זהב ויצא, רכוב בעגלה, לכיוון פרייבורג. כאשר הגיע הסוחר לעיר והציע לקנות אותה לעגו לו תושבי העיר ואמרו שהעיר שווה הרבה יותר משתי חביות זהב.

  הסוחר התעקש ואנשי העיר – שעדיין לא הסכימו לעסקה, ניאותו להסתכל בתוכנן של שתי החביות. כאשר פתחו את החביות התברר כי הן מלאות בחול ובאבנים: מסתבר שאשתו של הסוחר החליפה את הזהב בחול ובאבנים. הסוחר עזב את העיר בבושת פנים וחזר לו לשוואביה ובכך נשארה פרייבורג חלק מחבל באדן.

  לא ברור אם סיפור זה אכן התרחש במציאות אך, הסיפור על הסוחר השוואבי שבא לקנות את פרייבורג מתושביה מחזק את תחושת החופש של תושבי העיר פרייבורג.

  השוואבנטור - אחד משעריה של פרייבורג העתיקה
 • קינדר גלקסי - Kinder Galaxie
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • טוב, אם אתם מטיילים עם ילדים ביער השחור אז הקינדר גלקסי שבפאתי פרייבורג הוא בהחלט מקום שכדאי לכם להכיר (טוב במיוחד עבור ימים גשומים ולא חסרים כאלו ביער השחור).

  זהו מתחם גדול יחסית שמיועד לילדים ולפעוטות. במתחם יש בריכות כדורים, מתנפחים, משטחים שונים, טרמפולינות, מגלשות, אופניים לפעוטות ועוד.
  הילדים היותר גדולים והמבוגרים יכולים ליהנות מהוקי אוויר, משחקי לייזר, מכוניות מתנגשות ועוד.

  שעות פתיחה
  בימי חופש מתחם הקינדר גלקסי בפרייבורג פתוח בין השעות 10:00 בבוקר ל-19:00 בערב ובימים שבהם יש בית ספר שעות הפתיחה הן בין 14:00-19:00.
  בכל הנוגע לשעות הפתיחה מומלץ להתעדכן באתר של הקינדר גלקסי לפני שמגיעים, חבל להגיע ורק לאחר מכן לגלות שהמתחם סגור כי כיתה ו2 מאחד מבתי הספר של פרייבורג הזמינה אותו ליום שלם.

  גישה עם רכב לקינדר גלקסי
  כיוון שמדובר במתחם שנמצא בפאתי העיר ושהגישה אליו נוחה, תוכלו לשלב את הביקור בקינדר גלקסי עם האטרקציות המרכזיות של פרייבורג.
  הכתובת שצריך להכניס לנווט היא: Basler Landstraße 17, 79115 Freiburg im Breisgau
  שימו לב! לפעמים הנווט לא מוצא את שם הרחוב ולכן כדאי להזין גם את המספר 79115.

  אוכל ושתייה
  במקום ישנו מזנון שמגיש את הדברים שילדים אוהבים (ג'אנק, ג'אנק, ג'אנק וכדי להשתיק את המצפון יש גם סלט), מה שמאפשר לנו להישאר במקום גם בזמן ארוחת הצהריים ולאחריה.
  וכלו לתדלק את הילדים עם המון שתייה ממותקת וממתקים במחירים סב ירים. אם השהות במתחם מעייפת אתכם תוכלו ליהנות מקפה או תה. אתם מוזמנים להציץ בתפריט שנמצא באתר הקינדר גלקסי

  אטרקציות
  פעוטות יוכלו ליהנות מבריכת כדורים, מגלשות וממתחם שמיועד עבור פעוטות (כל מיני מזרונים וקוביות מרופדות כי גם ככה החמודים האלו לא עושים יותר מדי).
  ילדים קטנים יוכלו ליהנות מאופניים, מגלשות, בריכות כדורים ומתנפחים.
  ילדים גדולים יותר ומבוגרים יוכלו ליהנות מכל האטרקציות שבמתחם שכוללות גם מכוניות מתנגשות, אבובים, קרבות לייזר (לא וואו כמו שזה נשמע), שולחנות הוקי אוויר ועוד. יש אטרקציות שדורשות תשלום נוסף ואשר נקראת SternTaler. תוכלו לרכוש בדלפק כמה אסימונים לאטרקציות אלו. העלות אינה בשמיים אבל סתם מבאס להוציא עוד כמה יורו בנוסף לדמי הכניסה.

  עלות כניסה
  עלות הכניסה למתחם נקבעת בהתאם לגיל הילד, מידע מפורט על עלות הכניסה לקינדר גלקסי בפרייבורג תוכלו למצוא באתר שלהם.
  הכרטיס השחור מעניק לנו כניסה חינם למתחם הקינדר גלקסי שבפרייבורג.

  עצה מניסיון: בימים שבת וראשון המתחם עמוס בהמון ילדים, אז אם אתם בוחרים ללכת לקינדר גלקסי בפרייבורג דווקא בימים אלו יש סיכוי שתיתקלו בהתנהגויות מוזרות יותר מהתנהגויות שראיתם בגימבורי בישראל (בקיצור, הילדים הגרמנים מופרעים בטירוף ואתם צפויים להיות מופתעים כמה).

 • שערי פרייבורג העתיקה: מארטינסטור (Martinstor)
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • זהו השער העתיק מבין שני השערים שנותרו לפרייבורג העתיקה. בבדיקה שנעשתה לקורות העץ שהיו בשער עולה כי השער נבנה בתחילת המאה ה-13 (ככל הנראה בשנת 1202). את השער עיטר ציור של הקדוש מרטין מטור ומכאן נובע גם שמו של השער.

  השער שופץ בשנת 1901 והמבנה הוגבה בצורה משמעותית, עם זאת סגנון הבנייה נשאר נאמן למקור.

  ליד שער זה ישנה מצבת זיכרון לשלוש נשים בנות העיר שהועלו על המוקד בשנת 1599 בחשד שעסקו בכישוף.

  במידה ואתם רעבים תוכלו להיכנס לסניף מקדונלדס שנמצא בחלק המערבי של קשת השער ושלוגו שלו מעטר את השער. עיריית פרייבורג התנגדה מאוד להצבת השלט המסחרי על השער שהוא אחד מסמליה אך, הדבר היחיד שהיא יכולה הייתה לעשות זה לחייב את מקדונלדס להימנע מצבעי הצהוב אדום שבדרך כלל מאפיינים את שלטי החברה ולהשתמש בצבעים סולידיים יותר בשלט.

מה ניתן לעשות באזור שנמצא מסביב לפרייבורג?

 • לטפס על השלוסברג
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • תוכלו לטפס על השלוסברג (Schlossberg) כדי להגיע למגדל הנמצא בראשו ולהשקיף על היער השחור, פרייבורג ורכס ההרים ווז' (Vosges) הצרפתי.

  מסלול הליכה שמטפס לראש השלוסברג לא ארוך במיוחד (2-4 שעות באיזי) ומאפשר לנו להגיע לראש ההר שמשקיף על פרייבורג. המסלול נוח להליכה ורובו מרוצף, העלייה לראש ההר ולמגדל העומד בראשו אינה מרוצפת אך שווה את ההשקעה.

  טוב, נתחיל בהתחלה, השלוסברג הוא הר שנמצא בקצה העיר העתיקה של פרייבורג, תרגום השם לעברית הוא הר המצודה.

  בשל חשיבותו האסטרטגית והעובדה שהוא חולש על העמק, הוקמו לאורך השנים מאז המאה ה-11 כמה ביצורים על השלוסברג, חלקם נהרסו בידי צבאות זרים וחלקם בידי תושבי העיר שהתקוממו נגד השליט והחזירו לידיהם את השליטה בפרייבורג.

  מסלול ההליכה לראש השלוסברג

  מסלול ההליכה מתחיל בעיר העתיקה של פרייבורג בדיוק מתחת לשוואבנטור (Schwabentor - אחד משני שערי העיר ששרדו). נעלה כמה מדרגות ונעבור על גשר שחוצה את הרחוב הסואן שמתחתינו. לאחר חציית הגשר נתחיל לטפס בשביל מסומן במעלה ההר ונעבור מסעדה עם חצר בירה נחמדה שבה נוכל לשבת בסיום מסלול ההליכה.

  כ-10 דקות לאחר תחילת הטיפוס נגיע לאזור התצפית הראשון על פרייבורג. מפה נוכל לראות את המבנים היפים של העיר דוגמת המונסטר, שערי העיר שניצבים אחד אחרי השני, הכנסייה בעלת שני הצריחים, נשקיף על פאתיה של פרייבורג ועל ההרים שמקיפים אותה. באזור תצפית זה יש גם משקפות שבהן תוכלו להשתמש בעלות סמלית של יורו אחד.

  ממשיכים בעלייה ונגיע למקום שנקרא מרפסת התותח (Kannonplatz). התותח מוצב שם כסמל להתקוממות על תושבי פרייבורג כנגד אחד משליטי העיר בשנת 1366. התותח אינו מרשים במיוחד ולידו יש גן שעשועים שנראה כי ראה זמנים טובים יותר.

  נמשיך בעלייה (כמובן) ונעלה למרפסת תצפית יפה ופנורמית שבה נוכל לראות הן את העיר העתיקה והן את האזור החדש של פרייבורג. במרפסת התצפית הפנורמית יש מפה שמציגה את הנקודות העיקריות שמסביב לה.

  ורדים ממרפסת התצפית וממשיכים, איך לא, לטפס כלפי מעלה. בדרך למעלה אנו נראה שרידים של מבצר שהיה באזור, נעבור אותם ולאחר כ-400 מטר יצוץ מול עינינו המגדל אשר מוצג על ראש השלוסברג.

  גובהו של המגדל הוא 150 מטר וכדי להגיע לראשו צריך לטפס 153 מדרגות (על כל מדרגה רשום שם של אחד התורמים שסייע בהקמתו) למגדל 2 מרפסות: מרפסת בחצי הדרך ומרפסת בראש המגדל.

  המגדל יציב מאוד וגם ביום עם רוחות חזקות אינו מתנדנד (נו, גרמנים) אך אם אתם בעלי לב חלש אנו ממליצים מניסיון לא לטפס על המגדל ביום שבו יש רוחות חזקות כיוון שלמעלה הרוחות מתעצמות.

  הנוף מראש המגדל שווה את ההשקעה בטיפוס, מהמרפסת העליונה נוכל לראות בצורה ברורה את כל מרכז העיר העתיק של פרייבורג, את הרובעים החדשים, את ההרים אשר מקיפים אותה ואת הרי הווז' שבצרפת.

  לאחר הירידה ממגדל התצפית נוכל לנוח בספסלים שקיימים לידו (לא רעיון רע לפתוח איזה צ'ופר, בכל זאת טיפסתם די הרבה). לאחר מכן נתחיל את הירידה חזרה למרכז העיר של פרייבורג. הירידה יכולה להיעשות מכיוון שונה מהכיוון ממנו באנו כיוון שזהו שביל מעגלי. בירידה למטה נוכל להציץ על חלקיה האחרים של פרייבורג וליהנות מהנוף היפה הנשקף מהשביל.

  לאחר הליכה קצרה בירידה נגיע חזרה למרפסת התצפית הראשונה (נו, זו עם המשקפות) ומשם נרד חזרה בדרך שבה עלינו. רגע לפני שחוזרים להמולת העיר תוכלו ליהנות מהשלווה של חצר בירה נעימה אשר נמצאת ממש בנקודת ההתחלה/סיום של המסלול. לאחר התרעננות תוכלו לחצות חזרה את הגשר ולסיים את המסלול בשוואבנטור.

 • לנסוע להר Schauinsland
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • השאואינסלנד הוא אחד ההרים היפים של היער השחור, הא נמצא כ-20 דקות נסיעה מפרייבורג ומאפשר לנו ליהנות מחוויה חביבה מאוד ביום שבו אנו מבקרים בעיר.

  משמעות שמו של ההר היא: "צופה על המדינה", ואכן כאשר עולים לפסגת ההר שגובהו 1,284 מטר מעל פני הים ניתן לראות – ביום בו הראות טובה, את האלפים השוויצרים. ניתן להגיע לראש ההר ברכב, ברגל או ברכבל שאורכו כ-3.6 ק"מ.

  אחת האטרקציות של השאואינסלנד היא הרכבל שמוביל אותנו מבסיס ההר לראשו, זהו הרכבל הארוך ביותר בגרמניה ואורכו הוא קצת יותר מ-3.5 ק"מ. הרכבל מביא אותנו מהגובה של עמק הריין (כ-400 מטר) לגובה של קצת יותר מ-1,200 מטר.

  העלייה ברכבל אורכת כ-20 דקות ובדרך ניתן להתרשם מיופיו של עמק הריין. אם עליתם לראש ההר בחורף, תוכלו ליהנות משמיכות חמימות שמונחות בכל קרון ושנועדו לעזור לנו לשמור על חום הגוף.

  עלות

  העלייה ברכבל לראש השאואינסלנד אינה זולה והיא עשויה להסתכם ביותר מ-50 יורו למשפחה, בדיוק פה נכנס לתמונה הכרטיס השחור אשר מאפשר לנו לעלות לראש ההר בחינם.

  כדי לקבל את המידע העדכני ביותר בנוגע למחירים ושעות פתיחה אתם מוזמנים להיכנס לאתר של השאואינסלנד

  כשמגיעים למעלה ישנם כמה שבילי הליכה ברמות קושי שונות ויש את המגדל שאליו ניתן להגיע. ניתן להשקיף על עמק הריין ועל אזור היער השחור. אם נרצה להחזיר כוחות נוכל לשתות קפה ועוגה בבית הקפה שממוקם בראש ההר או אפילו לאכול ארוחת צהריים.

  בראש ההר יש את מוזיאון המכרות שמאפשר לנו לקבל תמונה קצת יותר ברורה על ההיסטוריה של ההר, נוכל להיכנס לפירים ולמנהרות שבהם הלכו הכורים כדי לחצוב משאבים שונים מאז סוף המאה ה-18.

  ישנם סיורים מודרכים במכרות בפרקי זמן שונים (45 דקות, שעה וחצי ושעתיים וחצי), אני סבור שאם אתם לא גיאולוגים או כורים, הסיור של ה-45 דקות יספיק לכם. קחו בחשבון שילדים עד גיל 12 יכולים להצטרף רק לטיול של ה-45 דקות.

  יש כמה דרכים בהן תוכלו לרדת מההר:

  • אופניים
  • סקוטרים (מעין אופניים ללא פדלים)
  • סקי בחורף
  • הליכה
  • ברכב שיפגוש אתכם בפסגה

  לא לשכוח לקחת ביגוד חם בתיק גם בימים חמימים, שינויי הגובה בין הבסיס לפסגה עלולים לגרום לשינוי גדול בטמפרטורה.

  מי שמתכנן לעלות לראש ההר ברגל (מסלול של כ-12 ק"מ בעלייה) צריך לוודא שמזג האוויר צפוי להיות טוב ושלא צפויות סופות ולקחת בחשבון שהעלייה אורכת כ-4-5 שעות והירידה כשעתיים.

 • לשכור אופני שטח ולטייל בשבילי האזור
  לחצו לפתיחה/סגירה

 • ישנם באזור פרייבורג כמה פארקים המיועדים לרכיבה של אופני שטח. חובבי ה-Down Hill ימצאו בפרייבורג אתגרים רבים.


קישורים שימושיים

קבלו כמה קישורים שיכולים לעזור לכם...


פרייבורג - שאלות ותשובות

רוב חברות ההשכרה יאפשרו החזרה של הרכב במדינה אחרת אבל יגבו מכם תשלום משמעותי עבור זה, מדובר על סכום משמעותי וחלק מחברות ההשכרה גובות יותר מ-200 יורו עבור שירות זה. עצה שלנו: החזירו את הרכב במדינה שבה שכרתם אותו והימנעו מתשלומים מיותרים.


עמוד הבית - מטיילים ביער השחור | כרטיס היער השחור | התמצאות ביער השחור | דרום היער השחור | מרכז היער השחור | צפון היער השחור | תנאי שימוש באתר