צרו קשר

שביל המנסרות

מסלול הליכה נהדר ביער השחור

שביל המנסרות


אורך השביל: 7 ק"מ
אופי המסלול: מסלול מעגלי ללא עליות או ירידות חדות
רמת קושי: קלה עד בינונית
תקופה אידיאלית לטיול במסלול זה: תחילת אפריל עד סוף אוקטובר, אם אתם מחובבי ז'אנר טיולי החורף תוכלו לטייל בשביל גם בחודשי החורף
סימון והכוונה: השביל מסומן היטב ובכל צומת תוכלו למצוא שלט הכוונה. ההליכה במסלול מתאימה למבוגרים ולילדים ואינה דורשת יכולת טכנית.מתחילים לצעוד ...

שביל המנסרות מתחיל בתחנת הרכבת של העיירה הינטרזארטן שבדרום היער השחור, מתחנת הרכבת נתחיל לצעוד צפונה בירידה מתונה לכיוון העיירה Hollsteig.


לאחר קצת יותר מקילומטר של הליכה נגיע למנסרה הראשונה. המנסרה, שנבנתה במאה ה-18 ושוקמה בתחילת שנות ה-2000, אינה פעילה.

לאחר קצת יותר מקילומטר של הליכה נגיע למנסרה הראשונה. המנסרה, שנבנתה במאה ה-18 ושוקמה בתחילת שנות ה-2000, אינה פעילה.

לאחר שהתרשמנו מהמנסרה ומפעילותו של גלגל המים הענק נמשיך לכיוון צפון ולאחר הליכה של כ-500 מטר נגיע למנסרה נוספת (גם היא אינה פעילה). מנסרה זו מתבססת על מנגנון שונה מהמנסרה הראשונה שבה כבר ביקרנו. לאחר שצילמנו כמה תמונות נמשיך בדרכנו.

לאחר הליכה של כק"מ וחצי בירידה מתונה נגיע לאזור העיירה Hollsteig ולמלון בשם Hofgut Sternen. המלון הינו נקודה מעניינת במהלך ההליכה בשביל כיוון שבמלון זה התאכסנה בעבר (בשנת 1770) מארי אנטואנט (כן, זאת עם הלחם והעוגות) בדרכה מווינה לפאריס. במלון נוכל לעצור לקפה או לארוחת צהריים ולהתרשם מחנות המזכרות ושעוני הקוקייה.

אם ברצונכם להתרשם מכנסייה שנבנתה בשנת 1147 תוכלו לבקר בכנסיית St. Oswald אשר ממוקמת כמאה מטרים צפונית למלון.

מהמלון נמשיך בדרכנו מערבה ולאחר הליכה של כ-500 מטר בעלייה מתונה ניכנס לעמק רוואנה (Ravannaschlucht). סימן ההיכר של עמק רוואנה הוא גשר הקשתות שגובהו 37 מטר ושאותו לא ניתן לפספס. ההליכה בעמק זה, שחיילים צרפתים הדביקו לו את הכינוי עמק הגיהינום (Höllental) היא נעימה מאוד ומתבצעת במקביל לנחל זורם, מדי פעם נצטרך לחצות את הנחל על גבי אבנים או גשרים, לא צריך להירטב.

על אף שמו המאיים, ההליכה בקניון רוואנה היא נעימה מאוד, במהלך ההליכה נגיע לשני מפלים, תחילה נגיע למפל רוואנה הגדול (16 מטר) ואחריו למפל רוואנה הקטן (רק 6 מטר). לאחר הליכה של כק"מ בעלייה מתונה, אנו יוצאים מקניון רוואנה וממשיכים לצעוד דרומה לכיוון הינזטרזארטן.

בשלב זה נותרה לנו הליכה של כ-3 ק"מ עד לנקודת ההתחלה/סיום בתחנת הרכבת של הינטרזארטן. ההליכה מתבצעת במישור ובמהלכה (כ-1.5 ק"מ) אחרי שיצאנו מקניון רוואנה נגיע למבנה מרשים, זהו בית הספר הבינלאומי הפרטי שנקרא Birklehof.

לאחר הליכה של עוד כק"מ וחצי נגיע לתחנת הרכבת שבה השארנו את הרכב.


היער השחור - קישורים שימושיים

קבלו כמה קישורים שיכולים לעזור לכם...עמוד הבית - מטיילים ביער השחור | כרטיס היער השחור | התמצאות ביער השחור | דרום היער השחור | מרכז היער השחור | צפון היער השחור | תנאי שימוש באתר