צרו קשר

שביל הציירים של גוטאך

מסלול הליכה

שביל הציירים של גוטאך

רוב המטיילים ביער השחור יפקדו את העיירה גוטאך בעיקר בגלל המוזיאון הפתוח של היער השחור - Freilichtmuseum Vogtsbauernhof. באזור העיירה ישנם מוקדי עניין נוספים ושביל הציירים משלב כמה מהם. אורכו של השביל הוא כ-5 ק"מ וההליכה בו די קלה. שביל הציירים של גוטאך משלב הליכה נעימה, תצפית יפה על העיירה, ביקור בחוות סוסים וביקור במוזיאון כל החושים.

שביל הציירים

השביל מתחיל בתחנת הרכבת של גוטאך, ניתן להגיע ברכבת או להחנות את את הרכב במגרש חנייה מסודר שממוקם במרכז העיירה, כתובת המגרש היא: (77793 Gutach Schwarzwaldbahn). תחנת הרכבת היא נקודת ציון מרכזית בעיירה זו וניתן למצוא בה גם תחנת מידע לתיירים ומסעדות.


קדימה, יוצאים לדרך....

ההליכה מתחילה ברחובות העיירה השקטה וכבר בתחילתה נגיע למוזיאון האסמן-ליביך שבו מוצגות יצירותיהם של שני ציירים גרמנים שפעלו באזור בסוף המאה ה-19: וויליאם האסמן וקורט ליביך.

הסגנון שמאפיין ציירים אלו הוא סגנון אימפרסיוניסטי אשר שם דגש על הנוף של היער השחור ועל האנשים שחיים בו.

ציירים אלו קבעו את מקום מושבם בגוטאך דבר שמשך לעיירה ציירים נוספים והעניק לה את הכינוי 'מושבת הציירים' (בגרמנית: Malerkolonie).

הביקור במוזיאון אינו ארוך, תלוי עד כמה תרצו להתעמק ביצירותיהם של האסמן וליביך. יש לבדוק באתר המוזיאון את שעות הפתיחה (שימו לב ששעות הפתיחה די מצומצמות).


נקודת התרעננות ועצירה לקפה

לאחר הביקור במוזיאון (או רק התרשמות מהמבנה היפה והמסורתי שבו הוא ממוקם) נגיע למאפייה ובית קפה בשם Cafè Dorfbeck שם נוכל להצטייד בדברי מאפה טריים להמשך הדרך.

מיני גולף

נמשיך ללכת לכיוון צפון ולאחר כ-300 מטר נגיע למגרש המיני גולף של גוטאך (Adventure Mini-Golf Gutach), מדובר על מתקן מיני גולף די חדש שנפתח לציבור בסוף שנת 2015.

חוות סוסים

השביל ממשיך לכיוון צפון ואחרי הליכה של כ-700 מטר מתעקל לכיוון מערב (שמאלה) באזור ראמסבך (Ramsbach), לאחר הליכה של כחצי ק"מ אנו נחצה את נהר הגוטאך ונתחיל ללכת לכיוון דרום ולאחר כמה מטר נגיע לחוות סוסים בשם Bachbauernhof.

בחוות הסוסים ישנו מגוון רחב של סוסים, כולל סוסי פוני אשר מותאמים לילדים. אם תרצו לצאת לטיול על גבו של סוס תוכלו לעשות זאת אך יש לתאם זאת עם הנציג של החווה. עלות הטיול היא כ-15 יורו לטיול של כשעה על סוס פוני (כולל מלווה שהולך ברגל) ו-20 יורו לטיול של שעה על סוס רגיל למבוגרים שיודעים לרכוב (המחירים עשויים להשתנות, יש לוודא את המחיר עם נציג החווה).

מוזיאון כל החושים

סיימנו עם חוות הסוסים וכעת אנו ממשיכים בהליכה לכיוון דרום, אחרי הליכה קצרה של כ-200 מטר אנו מגיעים לפארק כל החושים אשר מותאם בעיקר לילדים ובו נוכל ללכת יחפים וליהנות מן הפעילויות שמציע הפארק הממוקם בטבע.


המשך הליכה והגעה לתצפית

נמשיך ללכת לכיוון דרום ואם מיצינו את היום נוכל לחזור לתחנת הרכבת שבה התחלנו. אם יש לנו עוד כוח, נוכל להמשיך לתצפית מרשימה על העיירה גוטאך ועל האזור כולו. כ-400 מטר לאחר היציאה מפארק כל החושים נפנה ל-Hassmanweg ונתחיל ללכת מערבה ונמשיך עם השביל, בשלב זה מתחילה עלייה קלה ולאחר כק"מ אנו מגיעים לנקודה הגבוהה ביותר ממנה נוכל לתצפת על אזור העיירה. זה זמן טוב לאכול את המאפים שקנינו בקפה בתחילת השביל (ואם הבאתם תרמוס עם קפה אז בכלל...).

יאללה, מילאנו מצברים ועכשיו ממשיכים הלאה. לאחר הליכה של כחצי ק"מ וחצייה נוספת של נהר הגוטאך אנו נפנה שמאלה לכיוון צפון ונתחיל לחזור לכיוון מרכז העיירה, הליכה קצרה של כמה מאות מטרים ואנו חזרה בנקודה שבה התחלנו, שהיא גם נקודת הסיום של השביל.

היער השחור - קישורים שימושיים

קבלו כמה קישורים שיכולים לעזור לכם...עמוד הבית - מטיילים ביער השחור | כרטיס היער השחור | התמצאות ביער השחור | דרום היער השחור | מרכז היער השחור | צפון היער השחור | תנאי שימוש באתר