צרו קשר

השביל הפנורמי ביער השחור

מסט. מרגן לסט. פיטר (Panoramaweg)

השביל הפנורמי

זהו טיול מעגלי המתאים ליום שלם של הליכה. במהלך ההליכה נשקף אלינו נוף מדהים של דרום היער השחור: מהנקודה הגבוהה ביותר של השביל נוכל להשקיף על הפלדברג שגובהו 1,493 מטר, על פרייבורג ועל עמק הריין.

אורך השביל: כ-20 ק"מ (ניתן לקצר ע"י שימוש באוטובוס)
רמת קושי: בינונית
זמן ההליכה: 8-10 שעות
המלצות: נעליים טובות, תרמוס עם שתייה חמה וחטיפים
מתאים לילדים: לא לילדים קטנים

מסלול ההליכה שלנו מתחיל בנקודת המידע לתיירים בעיירה סט. מרגן שנמצאת בחלקו הדרומי של היער השחור (שם ניתן לבקש עלון עם מידע על השביל הפנורמי).

מנקודת ההתחלה אנו מתחילים ללכת בעקבות השילוט (יהלום צהוב שחור) בכיוון כללי צפון-מערב. במהלך הקילומטרים הראשונים אנו נטפס בעלייה מתונה עד שנגיע לשיא הגובה של השביל הפנורמי: יישוב קטן שנקרא Kapfenberg שגובהו 1,027 מטר.


בשלב זה, לאחר שצעדנו כמה קילומטרים בעלייה מומלץ לעצור לזמן מה ולהתפעל מהנוף שנשקף אלינו ממערב ומדרום, זהו הנוף הפנורמי שעל שמו נקרא השביל: אם נסובב את הראש ממערב למזרח נבחין במעבר ההרים טורנר, בפלדברג, בשאווינסלנד, בפרייבורג ובעמק הריין עד שלבסוף נראה את רכס ההרים קנדל.

ביום של ראות טובה ניתן לראות גם את רכס ההרים ווז' הצרפתי אשר גובל בעמק הריין ממערב.


לאחר שהסדרנו את הנשימה וסיימנו להתפעל מהנוף אנו נמשיך ללכת ונבחין בשני צריחי הכנסייה של העיירה סט. פיטר. ההליכה בירידה לכיוון העיירה הקטנה והציורית הזו נעימה מאוד.

סט. פיטר היא עיירה קטנה וידידותית לתיירם ויש בה מסעדות רבות בהן ניתן לעצור לארוחת צהריים. אם אתם מתכננים לטייל ביום ראשון, קחו בחשבון שרוב המסעדות סגורות והצטיידו בהתאם.

סט. פיטר היא בערך נקודת האמצע של הטיול ובערך 9 ק"מ של הליכה מפרידים בינה לבין נקודת סיום המסלול. אם הגעתם לסטץ פיטר מאוחר כיוון שהתעכבתם בדרך או אם אתם מרגישים שאינכם יכולים ללכת את המרחק עשו לעצמכם טובה ועלו על האוטובוס לכיוון סט. מרגן.


לאחר שמילאנו מצברים בסט. פיטר אנו מתחילים לצעוד בכיוון מערב חזרה לסט. מרגן, חלק מההליכה חזרה לעיירה מקבילה לדרך שבה צעדו חיילי הליגיון הרומי לפני יותר מ-2,000 שנה, יש להתקדם עם השילוט (יהלום צהוב שחור).

לאחר הליכה של כ-9 ק"מ נגיע חזרה לנקודת ההתחלה של השביל בעיירה סט. מרגן.


היער השחור - קישורים שימושיים

קבלו כמה קישורים שיכולים לעזור לכם...עמוד הבית - מטיילים ביער השחור | כרטיס היער השחור | התמצאות ביער השחור | דרום היער השחור | מרכז היער השחור | צפון היער השחור | תנאי שימוש באתר