צרו קשר

שביל היער השחור

של באד פיטרסטל

שביל היער השחור בבאד פיטרסטל

אם ברצונכם ללכת במסלול הליכה מדהים ביופיו, שנחנך לאחרונה אתם מוזמנים לארוז תיק גב קטן ולהגיע לעיירה באד פיטרסטל (Bad Peterstal) שנמצאת במרכז היער השחור, סמוך לאופנאו.

הגישה לעיירה נוחה: מהכביש הראשי (ה-A5 הגרמני), יוצאים ביציאה 54 וממשיכים לכיוון פרוידנשטט. נסיעה של כ-25 דקות בדרכים כפריות תביא אותנו לעיירה הקטנה והמקסימה באד פיטרסטל.

העיירה עצמה די קטנה, אך כמו כל אחת מהעיירות המנומנמת של היער השחור יש בה קסם מיוחד. אחת הסיבות המרכזיות בגללן שווה לבלות לילה או שניים בבאד פיטרסטל הוא שביל מעגלי באורך של כ-10 ק"מ שבמהלך ההליכה בו אנו נחשפים ליופי ולשקט של היער השחור.


שביל היער השחור בבאד פיטרסטל (Peterstaler Schwarzwaldsteig)

אורך השביל: כ-10 קילומטר
רמת קושי: בינונית
זמן ההליכה: כ-7 שעות
המלצות: להצטייד במעיל גשם ובמצלמה
מתאים לילדים: לא לילדים קטנים

אלו הקואורדינטות שצריך להכניס ל-GPS כדי להגיע לנקודת ההתחלה של השביל:

  • גיאוגרפיות: 48.428747 N 8.202461 E
  • רשת UTM: 32U 441001 5364262

שביל היער השחור של באד פיטרסטל הוא שביל הליכה חדש יחסית (טקס החניכה שלו התקיים באפריל 2013). ההליכה מתחילה באזור מלון הירש שבמרכז העיירה באד פיטרסטל ומתפתלת במעלה גבעה.


לאחר הליכה של כקילומטר וחצי במעלה הגבעה (מאמץ בינוני) אנו נתחיל לרדת לכיוון אזור מיושב, ההליכה בשביל היורד נעימה מאוד כאשר משני צדיו אנו נעבור בין שדות מרעה בהם ניתן לראות בעלי חיים שונים. בעלי שמיעה חדה (ומזל) ישמעו בשלב זה קולות נגינת אקורדיון, מי שירים את ראשו בחיפוש אחר הצלילים יזהה בגבעה שממול אדם יושב על ספסל ומנגן להנאתו.

השביל ממשיך לאורך כמה בתים בעיירה Vorderbach ולאחר מכן אנו חוזרים לעלות במעלה גבעה נוספת, אם אכן היה לנו מזל והמוזה נחה על נגן האקורדיון החביב בשלב זה אנו נעבור ליד הספסל שעליו הוא יושב.

הטיפוס במעלה הגבעה ממשיך ולאחר הליכה של כקילומטר נוסף אנו מגיעים לאזור מיושב נוסף שנקרא Holdersgrund. באזור זה כדאי לעצור לשתות מהמים הצוננים היוצאים מן המשאבה ולטעום שנאפס תוצרת בית במחיר זול, התשלום עבור השנאפס מבוסס על אמון.

לאחר שהתרעננו, אנו ממשיכים (איך לא) בטיפוס במעלה הגבעה, הליכה של כשני קילומטר וחצי תוביל אותנו לשיא הגובה בו עובר השביל, נקודה זו נקראת Sattelplatz. אם נעשה מאמץ נוסף ונסטה כ-600 מטר מהשביל נוכל לעלות לעמדת תצפית פנורמית שבה ניתן לראות את נופו של העמק ואת הגבעות שמסביבו.


לאחר שחזרנו לשביל המסומן נתחיל בירידה, בתחילה הירידה תלולה יחסית (עניין של כחצי קילומטר) ולאחר מכן מתמתנת. ההליכה נהיית כעת נעימה ונעה בין ירידה מתונה למישור, כאשר מדי פעם ניתקל גם בעליונת קלה.

לאחר כשני קילומטר של הליכה מומלץ לסטות כ-300 מטר מהשביל ולהגיע למסעדה נחמדה מאוד בה מגישים מזון מקומי, אותנטי ומשובח ביותר שאותו מומלץ לאכול בלוויית יין מהאזור. בסיום הארוחה (או הקפה) אנו נחזור לשביל, לארבעת הקילומטרים האחרונים של השביל. בשלב זה ההליכה בשביל נעה בין מישורים לירידות מתונות ולאחר הליכה בדרכי יער מפותלות נחזור לנקודת ההתחלה.

השביל נעים מאוד להליכה, עם זאת המרחק ותנאי השטח עלולים להיות קשים לילדים. השביל מסומן היטב ובכל מקום שבו הדרך מתפצלת ניתן בקלות למצוא את סימון השביל, לאורך השביל נמצא גם שלטים קטנים בהם מצוין המרחק ממקומות יישוב שונים באזור.

למטיילים בחודשי החורף: בחורף ההליכה באזורים הגבוהים של השביל היא בשלג, יש להצטייד בנעליים אטומות למים ובציוד חם. הספסלים לאורך השביל עלולים להיות לחים או רטובים בכל עונות השנה, מומלץ להצטייד במעיל גשם (או במכנס Gore Tex) אותו נוכל להניח על הספסל ולשבת עליו מבלי להירטב.


היער השחור - קישורים שימושיים

קבלו כמה קישורים שיכולים לעזור לכם...עמוד הבית - מטיילים ביער השחור | כרטיס היער השחור | התמצאות ביער השחור | דרום היער השחור | מרכז היער השחור | צפון היער השחור | תנאי שימוש באתר