חופשת סתיו ביער השחור

אם החלטתם לטוס ליער השחור בספטמבר, אוקטובר או נובמבר, אתם הולכים ליהנות מחופשת סתיו מיוחדת במינה.

היער השחור הוא ברובו עדיין אזור חקלאי, ובמהלך חודשי הסתיו תושבי היער השחור מתכוננים לחורף. תוכלו לראות אותם עורמים גזרי עץ להסקה, משמרים מזון ומכינים את הבתים והמבנים החקלאיים.

לנו כישראלים יש סיבה נוספת לצאת לחופשת סתיו ביער השחור והיא החגים. תקופת החגים היא הזדמנות לבקר ביער השחור וליהנות ממה שיש לו להציע רגע לפני החורף.

אנו ממליצים לבקר באיזורים הפחות מתוירים של היער השחור ולגלות למשל את עמק קינזיג עם כל היופי שיש בו. תוכלו גם להתמקד באזור צפון היער השחור, בסביבות העיירה באדן באדן.

סתיו ביער השחור
סתיו ביער השחור

מהן האטרקציות של חופשת סתיו ביער השחור?

בחופשת הסתיו תבלו גם במקומות הפתוחים (פארקים, שבילי הליכה וכו') וגם במקומות סגורים (מוזיאונים, מרחצאות חמים, מרכזי קניות). כדאי לשלב בתכנון ימי הטיול אטרקציות במקומות פתוחים וסגורים.

שלכת
נכון ששלכת היא לא אטרקציה אבל אי אפשר להתעלם מהצבעים המשכרים שלה בעונה זו. העצים והעלים מקבלים גוונים מדהימים של חום, ורוד וצהוב וצובעים את הנוף בגוונים מדהימים.

אווירת ליל כל הקדושים – תחפושות, מסיבות ושתייה לרוב
גם הגרמנים חוגגים את ליל כל הקדושים, ההאלווין. במהלך חודש אוקטובר תוכלו למצוא תחפושות וקישוטים מפחידים כמעט בכל פינה של היער השחור. האווירה שלפני ליל כל הקדושים היא כיפית ומאפשרת לנו להצטייד בתחפושות לפני פורים :).

מתכוננים לליל כל הקדושים ביער השחור
מתכוננים לליל כל הקדושים ביער השחור

אוקטוברפסט
חגיגות אוקטוברפסט אינן מוגבלות לבוואריה, גם תושבי היער השחור מנצלים את ההזדמנות לשתות לשוכרה ולחגוג.

תוכלו לבלות באחת המבשלות של היער השחור או באחת מחצרות הבירה הרבות ולחוות את החגיגיות.

מידע נוסף על אירועי האוקטוברפסט תוכלו למצוא באתר של הכרטיס האדום

מתחילים להרגיש את אווירת חג המולד
לקראת אמצע נובמבר מתחילים להרגיש את אווירת חג המולד ביער השחור. החנויות מתקשטות בקישוטי החג ומתחילים לצוץ מאכלים שקשורים לחג המולד. מרכזי הקניות הופכים להיות אטרקציה מרכזית כיוון שמתחילים מבצעים שבמסגרתם תוכלו לקנות דברים בזול.

בעיירות שונות של היער השחור מתחיל בסוף נובמבר האדוונטקלנדר, זה מעין טבלת ייאוש שבה מציינים את הימים עד לחג המולד. בעיירה גנגנבך תוכלו לבקר בכל ערב וליהנות מדוכני אוכל, יין חם, בירות וממתקים לרוב.

ומה עוד אפשר לעשות?

טיולים בטבע
כמו שאתם בטח יודעים, אנחנו אוהבים לטייל ביער השחור ולכן אנו ממליצים גם לכם להקדיש יום אחד של החופשה לטיול בסביבות הצימר שלכם. פשוט ארזו סנדוויצ'ים בבוקר (אפשר גם לקנות במאפייה), קחו מים, הורידו מפה לטלפון וצאו לדרך.

כל טיול רגלי ביער השחור צופן בחובו נופים מדהימים, אנשים נחמדים וחברותיים שתפגשו בדרך והזדמנויות ליהנות משקט וזמן משפחתי.

אם במהלך הטיול נתקלתם בפטריות אנו ממליצים לא לקטוף ולא לגעת בהן יכול להיות שמדובר בפטריות רעילות.

פטרייה רעילה ביער השחור
פטרייה רעילה ביער השחור

לסיכום חופשת סתיו ביער השחור היא חוויה מקסימה ושווה ביותר. תוכלו ליהנות מאווירה שלווה וחגיגית, לחגוג חגים מקומיים כמו האוקטוברפסט וליהנות ממזג אוויר נעים ושלכת מדהימה.

אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לפנות אלינו ואנו נשתדל לעזור לכם בתכנון חופשת הסתיו ביער השחור.