נהיגה ביער השחור – טיפים ומידע חשוב

במהלך החופשה ביער השחור ייצא לכם לנהוג לא מעט, ריכזנו עבורכם כמה טיפים לנהיגה נכונה בכבישי היער השחור, טיפים אלו יכולים לחסוך לכם לא מעט כסף ועוגמת נפש. בנוסף לנהיגה ביער השחור, ריכזנו עבורכם מידע בנושא השכרת רכב ביער השחור

מפתח לנהיגה ביער השחור – שמרו על המהירות המותרת!

העצה הטובה ביותר והחשובה ביותר שאנו יכולים לתת לכם היא: שמרו על המהירות המותרת.
בכבישי היער השחור יש שילוט ברור מאוד לגבי המהירות המותרת, במידה ותעברו אותה יש סיכוי שיצלמו אתכם.

הנקודה הקריטית ביותר היא הכניסה לעיירות הקטנות, לרוב מהירות הנסיעה המותרת תהיה 30 קמ"ש בתוך העיירות ובהרבה מהן יש מצלמות מהירות שישמחו לצלם אתכם ולשלוח את הקנס לחברת ההשכרה.

שימו לב! אם התמרור מורה על 30 קמ"ש אז המהירות המותרת היא 30 קמ"ש (אם תסעו מעל למהירות זו תצולמו).

מעבר למצלמות המהירות, יש גם לא מעט מצלמות רמזור. שימו לב לרמזורים ואל תעברו באדום או בצהוב.

נהגו לפי תנאי הדרך ולפי התחושה שלכם

אל תחששו לנסוע קצת יותר לאט בכבישים מפותלים. גם אם יש מאחוריכם טור ארוך של רכבים, אל תחששו מהאטה של התנועה אפילו אם הנודניק מאחוריכם מאותת לכם עם האורות.

המטרה היא לסיים את החופשה בריאים ושלמים ובלי נזק לנפש או לרכוש ולכן אם אינכם חשים בטוחים, אל תהססו להאט את התנועה. במידה ואתם חשים שהצטברו מאחוריכם הרבה רכבים, תוכלו לעצור במפרץ בצד הדרך ולתת לרכבים אחרים לעבור אתכם.

נהיגה בכביש המהיר

אם יש לכם מרחק רב שאתם צריכים לנסוע אז נסיעה בכביש המהיר היא הפתרון הנכון ביותר. בקטעים רבים של האוטוסטרדה אין הגבלת מהירות (יעקפו אתכם טייסים על 180 או 200 קמ"ש).

עם זאת, שימו לב שלפעמים המהירות המותרת יורדת ל-120 קמ"ש – שמרו עליה.

קחו בחשבון תוספת של 10-15 אחוז בזמן הנסיעה

המציאות לא תמיד מתאימה את עצמה לתכניות שלנו ותמיד יש עיכובים. כאשר אתם מתכננים את זמן הנסיעה ממקום למקום הוסיפו 10-15 אחוז יותר בזמן הנסיעה.
תמיד יעלה צורך לעצור פתאום לשירותים, אטרקציה נחמדה לצד הדרך או מאפייה ממש מפתה שממש עושה חשק לקפה ופרוסת עוגת היער השחור.

חנייה

לחטוף דוח חנייה יכול לבאס את הטיול כולו, ברוב העיירות יש חניונים מוסדרים שבהם התשלום מתבצע בסיום החנייה. העלות אינה גבוהה והשקט הנפשי שווה את התשלום.

ישנם מקומות שבהם מותר לחנות חינם עד שעתיים, במקומות אלו תצטרכו להוציא את שעון הקרטון שנמצא באוטו, לעדכן את השעה שבה חניתם ולחזור לאוטו לפני תום הזמן.

אם יש לכם ספק בנוגע למקום החנייה – שאלו את המקומיים. במידה ולא ברור לכם, אל תחנו שם.