פסטיבל התות ביער השחור

מעבר לעובדה שהיער השחור הוא אזור תיירותי פופולרי ומעניין, צריך לזכור שהוא גם אזור חקלאי. בנסיעה בכבישי היער השחור תוכלו לראות שדות רבים עם גידולים שונים.

במהלך חודשי האביב יש שני כוכבים ביער השחור: האספרגוס ותות השדה. על האספרגוס הטרי והפריך נכתוב בפוסט אחר, את הפוסט הזה אנו רוצים להקדיש לתות השדה.

עונת התות ביער השחור מתחילה בערך בתחילת אפריל ונמשכת בערך עד סוף יוני. בתקופה הזו תוכלו למצוא בכל פינה של היער השחור תותי שדה טריים ונהדרים. בצידי הדרכים צצים דוכנים שבהם תוכלו לקנות מגשים עם תותי שדה טריים מתוצרת מקומית.

בעגה המקומית מכונה התות "מלכת הפירות" והוא מהווה חלק מהתזונה של תושבי האזור כל השנה. גם בחורף תוכלו ליהנות מריבות תות שדה שנעשו בעבודת יד ונועדו לשמר את הפרי האהוב הזה.

בעיירה אוברקירך (Oberkirch) שבמרכז היער השחור החליטו להקדיש סוף שבוע שלם לפרי הנהדר הזה ולחגוג במגוון מאכלים מתוקים ומלוחים אשר מכילים תות שדה.

פסטיבל התות של היער השחור שבעיירה אוברקירך
פסטיבל תות השדה שמתקיים בעיירה אוברקירך

הפסטיבל נערך מדי שנה בסוף השבוע האחרון של חודש מאי. במהלך הפסטיבל הופך מרכז העיירה לאדום ואת הריח המתוק ניתן להריח עד לעיירות הסמוכות.

בפסטיבל חוגגים תושבי האזור את טעמו של תות השדה. מסעדנים וקונדיטורים מרחבי האזור מציגים את הפרשנות שלהם למאכלים שכוללים תות שדה. אחד הדברים הטעימים שהוצגו בפסטיבל הוא כדור של גלידת תות בציפוי פריך שטוגן לזמן קצר בשמן עמוק, ללקק את השפתיים…

אם אתם נמנים על חובבי תות השדה אז זהו הפסטיבל עבורכם: תוכלו לאכול תותים טריים כאוות נפשכם, לטעום מגוון סלטים המכילים תות, לשתות מיץ טרי שעשוי כולו מ-100% תות שדה ועוד…

בשנת 2024 ייערך הפסטיבל ב-25 במאי, שריינו את כרטיסי הטיסה ותוכלו ליהנות מחווייה מיוחדת במינה.

מידע נוסף על פסטיבל התות של היער השחור תוכלו למצוא באתר של העיירה אוברקירך (גרמנית).

אם יש לכם שאלות בנוגע לפסטיבל התות של היער השחור אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנו נשתדל לסייע.

מתכננים לטייל ביער השחור?

אנחנו יכולים לעזור לכם