חופשת חורף מפנקת ביער השחור
היער השחור בחורף - חופשת חורף ביער השחור

רוב התיירים מגיעים ליער השחור בחודשי האביב והקיץ וכתבות על הפלישה הישראלית לאזור שודרו לא מעט בטלוויזיה.

אם אתם מעוניינים לטייל בשקט באזור היער השחור מבלי לשמוע צעקות (בשפות שונות, אבל בעיקר בעברית) ולהצטופף בתורים שונים במהלך הטיול שלכם ביער השחור אז חודשי הסתיו והחורף הם הזמן בשבילכם.

אופייה של חופשה ביער השחור בחודשי הסתיו והחורף שונה מאופייה של חופשת קיץ: צבעם הירוק של העלים משתנה לצבע חום-כתום-אדמדם ושלכת מרהיבה ביופייה פוקדת את האזור, מזג האוויר מתקרר והחלקים הגבוהים של היער השחור כבר מתכסים במעטה לבנבן.

את הטבילה באגמים הפתוחים: טיטיזי או שלוכזי מחליפה האפשרות המפנקת של טבילה במרחצאות חמים (ולאזור היער השחור לא חסרים מעיינות מפנקים שכאלו).

למה לנסוע ליער השחור בחורף?

יש כמה סיבות טובות לנסיעה בחודשי החורף:

  • שקט – עונת התיירות העיקרית של האזור היא בחודשי האביב והקיץ, בעונה זו כל פינה באזור היער השחור שוקקת תיירים מכל העולם מהם גם לא מעט ישראלים.
    בחודשי החורף המצב שונה לחלוטין, השקט שולט באזור וניתן לטייל במוקדי המשיכה המרכזיים של היער השחור מבלי לעמוד בתורים ולהידחק עם המוני תיירים.
  • פעילויות חורף – במהלך חודשי החורף מתכסה חלקו הגבוה של היער השחור בשכבת שלג משמעותית שמאפשרת סקי במדרונות וטיולים בשלג.
    במידה וסקי עם מגלשיים או סנואובורד אינו מדבר אליכם תוכלו להתחבר לילד הפנימי שבתוככם, לשכור מזחלת ולגלוש במדרונות ההרים הלבנים של היער השחור.
  • מחיר – היות ומדובר בחופשה מחוץ לעונת התיירות מחירי המלונות והגסטהאוסים יורדים בצורה משמעותית, מה שעשוי לחסוך לא מעט כסף.
  • חוויה חורפית בלתי נשכחת – אם יש לכם את האומץ לטייל באזור היער השחור בחודשי החורף מובטח לכם שלג והרבה ממנו, חלקו הגבוה של היער השחור מתכסה במעטה לבן כבר לקראת חודש נובמבר וכישראלים קשה לנו שלא להתמסר לתחושת השלווה שהשלג מעניק.
    גם אם אינכם מתכננים לגלוש במדרונות או לטייל עם סנדלי שלג אנו ממליצים בחום על טיול בחודשי החורף. טיול כזה מאפשר לנו להבין ביתר קלות מדוע תושבי האזור עסוקים כל הקיץ בהכנת עצי הסקה ושימור מזון.