עמק קינזיג

לעמק קינזיג (Kinzigtal – קינזיגטל או קינציגטל), שנמצא בחלקו המרכזי של היער השחור יש כל כך הרבה קסם וכל כך כיף לבלות בו. זה המקום שבו ניתן למצוא את האיזון בין ביקור באטרקציות השונות (ויש לא מעט כאלו) לבין הירגעות בחיק הטבע.

העמק מסמן את הגבול הדמיוני בין חלקו המרכזי של היער השחור לבין חלקו הצפוני. בעמק המקסים והמיוחד הזה זורם לו נהר בשם קינזיג שחוצה את היער השחור ונשפך לנהר הריין באזור שטרסבורג.

עמק קינזיג, מרכז היער השחור

מה יש לחפש בעמק קינזיג?

מה שמאפיין את העמק המיוחד הזה הוא מרחבים וטבע. עם זאת יש בו אטרקציות כיפיות שמושכות אליהן תיירים כמו: המוזיאון הפתוח שבגוטאך או מוזיאון הזכוכית בוולפאך.

בעמק קינזיג יש המון מסלולי הליכה ברמות קושי שונות ומסלולים רבים לרכיבה על אופניים. אם בא לכם לבלות בחיק המשפחה מבלי לרדוף אחרי אטרקציות (המרדף שאף פעם לא נגמר) אז כדאי לכם להפוך את אחת העיירות המיוחדות של עמק קינזיג למקום שממנו תצאו לטיולים באזור.

אפילו אם כן מתחשק לכם לבקר באטרקציות של היער השחור תוכלו למשל להפוך את גנגנבאך לבסיס שלכם לטיול כוכב ותוכלו בקלות, בערך ב-10 דקות נסיעה להגיע לאוטוסטרדה (ה-A5 האהוב) ומשם לנסוע לחלקים הדרומיים והצפוניים של היער השחור ולפארק אירופה בקלות.

אם לא מתחשק לכם לנסוע יותר מדי אז תוכלו בקלות לבלות חופשה של שבוע מבלי לצאת מהעמק ולבקר בעיירות היפות ביותר של היער השחור כמו למשל בשילטאך: עיירה קטנה שהפכה להיות הדוגמנית של היער השחור, המקום שבו כל תמונה נראית כמו גלויה.

אוקיי, ואילו אטרקציות יש בעמק?

כמובן שהמקום שיש בו הרבה אטרקציות ביחס לשטח הוא גוטאך שבה יש את המוזיאון הפתוח, מגלשת הרים, פיינבול ועוד…

תוכלו לבקר במפעל הקרמיקה צלר שבעיירה צל אם הרמרסבך ולצבוע כלי קרמיקה בצורה ייחודית לכם. בהמשך לביקור במפעל תוכלו לצעוד לכם בכיף במסלול הליכה מעגלי שמוקדש כולו לדגם 'התרנגול והתרנגולת' שמיוצר במפעל הקרמיקה צלר.

כמובן שכדאי לבקר במוזיאון הזכוכית Doroteenhutte שנמצא ליד העיירה וולפאך שגם היא בעמק המקסים הזה. במוזיאון תוכלו לראות את ההיסטוריה של אמנות הזכוכית באזור היער השחור, ששימשה גם לייצור כלים מדעיים אשר נדרשו למחקר. במוזיאון הזכוכית תוכלו לנפח לעצמכם אגרטל זכוכית, לעצב אותו ואף לקחת אותו הביתה אחרי ששילמתם כמה יורו.

אם בא לכם לבלות שעתיים-שלוש במסלול הליכה קליל ומרשים תוכלו לבקר במפל הנסתר, מפל בורגבך שנמצא גם הוא באזור.

העיירה גנגנבאך שנמצאת בעמק קינזיג

ומה החסרונות של עמק קינזיג?

אם אנחנו חייבים לציין חיסרון של עמק קינזיג אז העובדה שאין בו מרחצאות חמים מבאסת. מה יותר כיף מלסיים יום של טיול בשכשוך בבריכה חמימה ולשחרר את השרירים הכואבים. אבל היתרונות עולים על החיסרון הזה.
חיסרון נוסף הוא שהעמק אינו תיירותי כמו למשל אזור טיטיזי בדרום היער השחור (יתרון או חיסרון, תחליטו אתם) ולכן אין פה את כל חנויות המזכרות והמתקנים המיועדים לתיירים שאפשר למצוא במקומות אחרים.

לסיכום, הביקור בעמק קינזיג שווה ומשתלם, זה המקום להכניס קצת טבע ושלווה לתוך החופשה. בין אם אתם באים ליום אחד או לכמה ימים לא כדאי לוותר על הביקור בעמק מרשים זה.

מפת עמק קינזיג