מרחצאות חמים ביער השחור – כיף לא נורמלי

סצינת המרחצאות החמים ביער השחור מפותחת מאוד, תוכלו ליהנות מביקור באחד מהם בין אם אתם מטיילים ביער השחור בחורף או בקיץ.

תושבי אזור היער השחור (כמו גם שכניהם, הצרפתים מחבל אלזס) יודעים ליהנות מהמשאב הזה ובמהלך חודשי החורף הקרים פוקדים רבים מהם את המרחצאות.

אילו סוגי מרחצאות חמים יש ביער השחור?

יש 3 סוגים של מרחצאות:

 • מרחצאות חמים בסגנון מסורתי – ישנם מקומות ששמרו על העיצוב המסורתי ושמציעים לנו אירוח בסגנון שממנו נהנה הקיסר הרומי קרקאלה (נו, איך אפשר לכתוב על מרחצאות ביער השחור מבלי להזכיר אותו) במהלך שהותו באזור היער השחור.
  את המרחצאות בסגנון המסורתי נוכל למצוא בבאדן-באדן, באד-וילדבד, פרייבורג ועוד…
 • פארקי מים (מרחצאות חמים) בסגנון מודרני – מקומות המציעים חוויה מודרנית ובהם נמצא מתקנים המותאמים לזמננו ומתקנים דוגמת מגלשות מים לילדים ומזנונים. באד-פרדייס שנמצא בטיטיזי הוא אחד מהמעיינות החמים המודרניים.
 • מרחצאות חמים בסגנון מעורב – מקומות המערבים בין חוויה מסורתית למודרנית, במקומות אלו נוכל ליהנות מעיצוב מסורתי וממתקנים חדשים.

בין אם אתם מעדיפים את הסגנון המסורתי או את הסגנון המודרני, ביקור במרחצאות חמים באזור היער השחור (בעיקר בתקופת החורף) היא חוויה מומלצת ביותר.

דברים שכדאי לדעת לפני ביקור במרחצאות חמים:

 • הכניסה למרחצאות החמים היא בתשלום – דמי הכניסה משתנים ממקום למקום וינועו בין 15-20 אירו לשלוש שעות. בבאד פרדייס תוכלו ליהנות משעה וחצי חינם (כל יום) במידה ויש לכם את הכרטיס האדום.
 • עדיף לרכוש כרטיס כניסה לכמה שעות ולא כרטיס יומי – ברוב המקומות ניתן לקנות כרטיס לשהייה של כמה שעות, קחו בחשבון שהשהייה במרחצאות עלולה לעייף ולכן בפעמים הראשונות מומלץ לקנות כרטיסים לזמן קצר ולראות כיצד הגוף מגיב למים החמים, אם תרצו תמיד תוכלו להישאר ולשלם עוד. לרוב, ביקור של שלוש שעות במרחצאות חמים הוא מספק.
 • הכניסה לסאונה היא בתוספת תשלום – השהייה באזור הסאונה הינה בתוספת תשלום, הכניסה לאזור הסאונה כוללת בנוסף לכניסה למרחצאות החמים כניסה למגוון סאונות יבשות ורטובות בטמפרטורות שונות. לרוב תהיה הבחנה ברורה בין אזור הסאונה לאזור המרחצאות, עם זאת שימו לב לא להיכנס בטעות לאזור הסאונה כיוון שתחויובו ביציאה.
 • השהייה בסאונה היא בעירום מלא – לא נהוג לשבת בסאונה עם בגד ים, המקומיים נוהגים להסתובב באזור הסאונה עם חלוק או מגבת ולהוריד אותם עם כניסתם לאחת הסאונות.
 • כדאי להתפנק במסאג' – עשו לעצמכם טובה ותתפנקו במסאג', אתם תודו לעצמכם לאחר מכן.
 • אל תאבדו את האסימון/שעון/כרטיס אותו אתם מקבלים בכניסה – ברוב המקומות תקבלו בכניסה אסימון אלקטרוני עם פרטיכם (שעת הכניסה), השתדלו לשמור על האסימון/שעון/כרטיס כיוון שאם תאבדו אותו תאלצו לשלם קנס קטן ביציאה, חבל על הכסף. בחלק מהמקומות תוכלו להשתמש באסימון כדי לשלם במזנון במידה ומתחשק לכם משהו לשתות או לנשנש.
 • חפשו את חדר המוזיקה – בחלק מן המקומות ישנן בריכות מים חמים בהם ניתן לשכב על הגב (בסיוע של נודל או שניים), להכניס את האוזניים למים ולהאזין למוזיקה מרגיעה. עצמו את העיניים ונקו את הראש ממחשבות טורדניות.
 • בבאד פרדייס תוכלו ליהנות מבר שנמצא בתוך המים – תוכלו להזמין לכם קוקטייל או בירה מבלי לצאת מהבריכה, פשוט גשו לבר שנמצא בתוך הבריכה והזמינו לכם שתייה.
 • בחלק מהמקומות ניתן לשלם עם השעון/אסימון שקיבלתם בכניסה – אם בא לכם לנשנש משהו ולא בא לכם ללכת למלתחה, להוציא את הארנק ולהסתובב עם כסף או כרטיס אשראי תוכלו להזמין, לחייב את הצ'יפ/אסימון שקיבלתם בכניסה ולשלם על הדברים שהזמנתם ביציאה מהמרחצאות החמים.